Naar hoofdinhoud

Di 3-vr 6 nov: Spot de Saturnus-maan Titan

Heb je een telescoop? Dan is de maan Titan gedurende deze dagen wat gemakkelijker te vinden, zelfs met een kleine telescoop. Hij staat van ons uit gezien namelijk het verst van de planeet Saturnus af.  

Hij staat aan de oostkant. In de telescoop zal dat meestal rechts zijn, afhankelijk van het tijdstip en de stand van je telescoop. Rond 12/13 november staat Titan weer ver van Saturnus, maar dan aan de andere kant (links door een telescoop).   

Titan is de grootste maan van Saturnus. Dat niet alleen, maar hij is ook de grootste maan van het zonnestelsel. In 2005 bezocht de ruimtesonde Christiaan Huygens op de planeet. De maan is interessant omdat er de drie voorwaarden van leven aanwezig zijn: energie, vloeistoffen en organische moleculen. Echt leven is er echter nog niet aangetroffen.  

 
Foto: Titan in infraroodkleuren, bron: NASA/JPL/Space Science Institute