Nacht van de Nacht 2026
Datum: zaterdag 24 oktober 2026
Tijden: 19:00 - 22:00
Mini-college & sterrenkijken
prijs: €18,50,-
Lichten uit - sterren aan!
Doe het licht uit en ontdek hoe mooi de nacht is! Elk jaar is het de een na laatste zaterdag van oktober Nacht van de Nacht. Door het hele land gaan de lichten uit en zijn er evenementen in het donker.
Sonnenborgh doet mee aan de Nacht van de Nacht met een extra donkere kijkavond waar je met behulp van de grote telescopen de maan en de sterren van dichtbij kunt bekijken. Daarnaast zijn er mini-colleges en kun je door het gehele museum lopen waar onze publieksbegeleiders klaarstaan voor al jouw vragen over het donker, lichtvervuiling en het heelal.
Turn on the stars
Doe de lichten van Utrecht aan en zie hoeveel sterren je nog boven de stad kunt zien. Onderzoekers van de Universiteit Utrecht, studie Natuurkunde, hebben speciaal voor de Nacht van de Nacht op Sonnenborgh een model gemaakt van de stad. Wat gebeurt er als je een lantaarnpaal aandoet? En de lichten in de etalages aanhoudt? Met het model en het onderzoekje dat je zelf (in het donker!) doet, leer je wat lichtvervuiling is.
Lichtvervuiling
Nederland is een van de meest verlichte landen ter wereld. Al die – vaak overbodige - verlichting veroorzaakt lichthinder en energieverspilling. Ook raakt het ritme van mensen en dieren verstoord. Mens en dier hebben het natuurlijke ritme van de nacht nodig om uit te rusten, voor hun gezondheid en voor een sterke weerstand. Bekijk de video om te zien hoe lichtvervuiling het bioritme van mens en dier verstoort.
